De ce cifrele din presă nu se potrivesc între ele

Dacă ai căutat „cât costă un hectar de cătină”, ai dat de titluri precum „investiție 1.500 de euro, profit 20.000 de lei” (2013) [6], „buget 3.000 de euro, profit până la 8.000 de euro” (2016) [7] sau „în primii ani scoți peste 15.000 de euro la hectar, apoi poți câștiga și 100.000” (2025) [5]. Ultimul calcul ia 25 t/ha la 25 lei/kg și le înmulțește. Nu scade nimic.

Problema nu e că autorii mint. E că amestecă trei lucruri: costul de înființare fără irigare și cu puieți ieftini, producția potențială din fișe pomologice (obținută irigat, în stațiune) și prețul de vânzare directă la caserolă (pe care îl obții pentru câteva sute de kilograme, nu pentru 20 de tone). Pagina asta le desparte. Unde nu am găsit cifre actuale verificabile, scriem interval și „neconfirmat”; nu completăm din imaginație.

Toate cifrele sunt pentru un hectar în schema 3,5 × 1,25 m (≈ 2.285 plante) și sunt în lei; echivalentul în euro e la curs aproximativ 5 lei/EUR.

Costuri de înființare pe capitole

Capitol Cantitate / parametru Cost orientativ (lei/ha) Sursă / statut
Analiză de sol 1 probă compusă 200–500 neconfirmat
Cultură premergătoare + combatere buruieni perene anul anterior cost al culturii respective [3]
Gunoi de grajd 20–30 t/ha, transport + împrăștiat neconfirmat cantitate din [8]
Scarificare 60–70 cm 1–2 treceri neconfirmat parametru din [3]
Arat 35–40 cm + discuit + nivelat mecanizat 1.000–3.000 [12], 2026
Puieți certificați, 2.285 + 4 % rezervă ≈ 2.380 buc. la 10–20 lei/buc. 23.800–47.600 interval orientativ; vezi detaliu mai jos — neconfirmat
Transport puieți 1 transport 300–1.000 neconfirmat
Pichetat + plantat (manual sau mecanizat) 2.380 plante neconfirmat manoperă locală
Udare la plantare 10–20 l/plantă inclus în irigare
Sistem de picurare (linii, filtre, pompă) 2.857 m liniari de rând 6.000–10.000 [12], 2026
Sursă de apă (foraj, bazin, branșament) după situație 0 – zeci de mii neconfirmat; poate dubla investiția
Tutori individuali (opțional, Clara pe teren expus) 2–4 lei/buc. 0–5.000 neconfirmat
Protecție rozătoare (manșoane) 2.380 buc. 1.000–3.000 neconfirmat
Gard (iepuri, căprioare), 400 m perimetru după zonă 0–20.000 neconfirmat
Proiect, autorizații, drum de acces neconfirmat

Total orientativ fără sursă de apă și fără gard: 35.000–70.000 lei/ha (7.000–14.000 EUR). Cu foraj și gard, poți ajunge la 100.000 lei/ha.

Comparație cu sursele: Agro TV dă 5.000–6.000 până la 9.000–10.000 EUR/ha, din care 2.000–2.500 EUR material săditor la 1,25–1,75 EUR/plantă și până la 6.000–7.000 EUR pregătire sol, sădire și întreținere inițială [4]. Capital.ro dă pentru livezi intensive și superintensive 30.000–50.000 lei/ha, iar pentru livezi tradiționale 8.000–12.000 lei/ha (2026) [12]. Cifrele din 2013–2016 (1.000–3.500 EUR) [6], [7], [3] nu includ picurarea și presupun puieți de 3–4 lei.

Puieții: capitolul care decide totul

Puieții sunt 50–70 % din investiție. Prețurile publice pe care le-am găsit:

Sursă An Preț Ce cumperi
Simion Pașca, via TimpOnline [6] 2013 3–4 lei/buc. (1.666 plante/ha) puieți producător, fără detalii de certificare
Agro TV [4] nedatat 1,25–1,75 EUR/buc. plante tinere (termenul sursei)
Glissando Garden Center [10] 2019 15 lei/buc. Clara, Mara, Andros, retail
Pepiniera Berzoi [11] curent 15 lei pachet 1 ♀ + 1 ♂ Clara, retail
Gradinamax [14] curent 22–111 lei/buc. soiuri străine, ghiveci P9/C2, retail
Orberry Farm (menținătorul soiurilor Arad) [13] 2026 grilă nepublicată, de la 1.000 buc.; comandă minimă 500 categoria Certificat, etichetă oficială, pașaport fitosanitar

Diferența dintre 3 lei și 15 lei nu e doar inflație. E diferența dintre material fără etichetă și material din categoria Certificat, cu soi din Catalogul Oficial, sex garantat și pașaport fitosanitar. Un puiet fără etichetă poate fi mascul în proporție de 50 % dacă vine din sămânță; pierderea nu se vede la plantare, se vede în anul 3. Pentru bugetul tău, cere ofertă scrisă de la 2–3 pepiniere autorizate, pe categorie și pe soi, înainte să pui o cifră în plan. Intervalul de 10–20 lei/buc. din tabel e orientarea noastră, nu un preț de listă.

Ce poți tăia și ce nu

Poți tăia: gardul (dacă nu ai iepuri și căprioare), tutorii, o parte din manoperă (dacă plantezi cu familia). Nu poți tăia: puieții certificați, scarificarea, irigarea. Fără irigare, toate cifrele de producție din pagina asta se înjumătățesc și fereastra de recoltare se scurtează.

Întreținerea în anii 1–3

Trei ani fără venit, cu lucrări obligatorii:

Lucrare Frecvență Cost orientativ (lei/ha/an) Statut
Prășit pe rând (manual sau mecanic), fără erbicide în anii 1–2 3–5 treceri neconfirmat parametru din [8]
Cosit între rânduri 3–4 treceri 500–1.500 neconfirmat
Tăiat drajoni (soiuri viguroase) 2–3 treceri/sezon manoperă: 2–4 zile-om/ha/trecere estimarea noastră, neconfirmat
Irigare (apă + energie) 4–5 udări în anul 1 [4]; mai mult în ani secetoși 500–2.000 neconfirmat
Tăiere de formare (iarna 1 și 2) 1 trecere/an 2–4 zile-om/ha neconfirmat
Completare goluri (anul 2) 3–5 % din plante 700–2.000 din rezervă
Fertilizare P–K (din anul 2–3) 1 aplicare/an 500–1.500 parametru din [9]
Protecție rozătoare toamnă/primăvară 200–500

Capital.ro dă 800–2.000 lei/ha/an pentru întreținerea livezilor profesionale (2026) [12]; GreatNews dădea „circa 1.500 EUR/an” în 2016 fără detaliere [7]. Pentru cătină, cu drajonare puternică în primii 4–5 ani la Mara, Cora și Andros, bugetează mai mult la manoperă decât la o livadă de măr. Orientativ: 4.000–8.000 lei/ha/an în anii 1–3, neconfirmat cu un cultivator din zona ta.

Nu bugeta azot: cătina îl fixează singură. Nu bugeta tratamente fitosanitare sistematice: literatura românească nu descrie un program standard; problemele raportate sunt fusarioza și verticilioza pe soluri grele (soiurile Arad diferă în sensibilitate) și rozătoarele.

Recoltarea: cel mai mare cost ascuns

Aici cade cea mai mare parte din planurile de afaceri cu cătină. Fructul e mic (0,5–0,8 g), stă lipit de ramuri spinoase, se strivește ușor și trebuie cules în 10–14 zile la majoritatea soiurilor. Nicio sursă publică românească pe care am consultat-o nu dă un cost documentat de recoltare pe kilogram. Presa agricolă din Republica Moldova notează doar că „forța de muncă e scumpă și greu de găsit” [15].

Cele trei metode

Metodă Cum Ce pierzi Ce obții
Tăierea ramurilor cu fruct + congelare + scuturare tai lăstarii rodiți, lăsând cepi la bază [3]; îi congelezi; bați fructele înghețate o parte din lemnul de rod; plantația se împarte în două sectoare care rodesc alternativ [3] randament mare pe zi-om; fruct întreg, congelat; preț mai mic la crengi (2–3 lei/kg vs 5–7 lei/kg boabe, 2013) [6]
Culegere manuală a boabelor de pe plantă, cu mâna sau cu piepteni randament mic pe zi-om; fruct parțial strivit preț maxim pentru fruct proaspăt
Mecanizată utilaj de scuturat/tuns pe soiuri cu port erect (Mara) investiție sau prestare; nu merge pe coroană largă cost pe kg mic la volum mare

Metoda cu tăierea ramurilor e cea descrisă în ghidurile românești [3], [8] și motivul pentru care Mara (fereastră 25–30 zile, port erect) și Clara (fruct mare) sunt plantate diferit. O fereastră de 10–12 zile la Clara pe un hectar matur înseamnă că 7–8 tone trebuie să iasă din teren în două săptămâni.

Formula pe care o completezi tu

Cost recoltare (lei/kg) = tarif zilier (lei/zi) ÷ randament (kg/zi-om)

Randamentul pe zi-om la cătină nu e încă publicat pentru România, așa că îți arătăm cum se schimbă costul: la un tarif zilier de 150 lei (neconfirmat în zona ta), un randament de 25 kg/zi dă 6 lei/kg, unul de 50 kg/zi dă 3 lei/kg, unul de 100 kg/zi (crengi, nu boabe) dă 1,5 lei/kg. Dacă vinzi boabe en-gros la 7–10 lei/kg, diferența dintre 25 și 50 kg/zi-om e diferența dintre profit și pierdere. Înainte de plantare, cere unui cultivator din zonă cifra reală pe metoda lui.

Pentru 8 t/ha și 50 kg/zi-om îți trebuie 160 de zile-om, adică 11–16 oameni timp de două săptămâni. Asta e constrângerea reală a culturii, nu producția.

Scenarii de venit realiste

Ce preț iei pe fruct

Canal Preț An Sursă
Crengi cu fruct, en-gros 2–3 lei/kg 2013 [6]
Boabe, en-gros 5–7 lei/kg 2013 [6]
„Preț mediu fruct” 10–15 lei/kg 2015 [3]
Fruct proaspăt, piețe europene 1,7–1,9 EUR/kg (≈ 8,5–9,5 lei) nedatat [4]
Fruct, calcul al cultivatorilor ≈ 2 EUR/kg 2016 [7]
En-gros export, R. Moldova ≈ 80 MDL/kg (≈ 4 EUR), în scădere 15–20 % 2023 [15]
Vânzare directă, caserolă 500 g 25 lei/kg 2024 [16]
„Preț de vânzare” în presă 20–35 lei/kg 2025 [5], nedocumentat

Două prețuri reale coexistă: en-gros la procesator, pe care îl iei pentru tone, și vânzare directă, pe care o iei pentru sute de kilograme. Nu există, în sursele publice, un preț en-gros 2025–2026 la procesator pentru boabe în România. Pune-l în plan ca „neconfirmat” și cere două oferte scrise de la procesatori înainte de plantare.

Trei scenarii pe hectar matur (anul 5+)

Scenariu Producție Preț Venit brut Recoltare (la 3–6 lei/kg) Întreținere Rezultat/an
Conservator 6 t/ha 7 lei/kg 42.000 lei 18.000–36.000 6.000 0 – 18.000 lei
Realist 8 t/ha 10 lei/kg 80.000 lei 24.000–48.000 6.000 26.000–50.000 lei
Optimist 12 t/ha 12 lei/kg 144.000 lei 36.000–72.000 8.000 64.000–100.000 lei
„Din presă” 22 t/ha 25 lei/kg 550.000 lei nedeclarat nedeclarat nerealist: 22 t nu se vând la preț de caserolă

Producțiile din scenarii vin din raportările cultivatorilor (5–10 t/ha, cu vârfuri la 8–12 [6]; 4,7–10,9 t/ha echivalent la Mara în 2018, în funcție de distanță [1]), nu din potențialul pomologic (14–25 t/ha, irigat, Arad) și nu din presă (20–25 t/ha [4], [5]). Dacă obții mai mult, e bonus. Scenariul conservator arată de ce costul de recoltare decide totul: la 6 lei/kg recoltare și 7 lei/kg preț, nu rămâne nimic.

Fluxul pe 10 ani

Scenariu „realist” din tabel, cu intrare pe rod în anul 3 și producție plină din anul 5. Toate cifrele sunt orientative; ipotezele sunt în note.

An Producție (t/ha) Venit brut (lei) Cheltuieli (lei) Flux anual (lei) Flux cumulat (lei)
0 (înființare) 0 0 55.000 -55.000 -55.000
1 0 0 7.000 -7.000 -62.000
2 0 0 6.000 -6.000 -68.000
3 2 20.000 6.000 + 9.000 recoltare +5.000 -63.000
4 5 50.000 6.000 + 22.500 +21.500 -41.500
5 8 80.000 6.000 + 36.000 +38.000 -3.500
6 8 80.000 42.000 +38.000 +34.500
7 8 80.000 42.000 +38.000 +72.500
8 8 80.000 42.000 +38.000 +110.500
9 8 80.000 42.000 +38.000 +148.500
10 8 80.000 42.000 +38.000 +186.500

Ipoteze: înființare 55.000 lei (mijlocul intervalului, fără foraj și gard); întreținere 6.000–7.000 lei/an; recoltare 4,5 lei/kg (mijlocul intervalului de sensibilitate); preț 10 lei/kg constant; fără alternanță de rodire (în realitate, anii alternează [2]); fără subvenții; fără TVA; fără costul terenului și al banilor. Pragul de rentabilitate: anul 6. Cu scenariul conservator, pragul se mută spre anul 9–10 sau nu vine. Cu scenariul optimist, anul 5.

Cifra din 2013 „profit 20.000 lei/ha, recuperare în 3–4 ani” [6] și cea din 2016 „profit până la 8.000 EUR/ha” [7] sunt în intervalul scenariilor realist–optimist, dar ambele omit costul de recoltare; autorul primei a recunoscut asta în comentarii [6].

Ce schimbă calculul

  • Subvenții și fonduri. Plantațiile pomicole au avut măsuri dedicate în PNDR și au în PS 2023–2027; o plantație de 5 ha primea în 2013 aproximativ 2.800 lei/ha/an din plăți APIA pe suprafață [6]. Verifică condițiile curente la fonduri-agricole.ro.
  • Procesare proprie. Uleiul de cătină presat la rece se vindea cu 130–150 EUR/l către producători [4], [6], cu 25 l dintr-o tonă de fruct [4], adică 3.250 EUR/t vs 1.700–1.900 EUR/t fruct proaspăt [4]. Procesarea triplează venitul pe tonă, dar adaugă utilaj, autorizații și vânzare.
  • Alternanța de rodire. Cătina rodește abundent o dată la doi ani [2]; împărțirea plantației în două sectoare recoltate alternativ [3] nivelează fluxul.
  • Suprafața. Sub 1 ha, vinzi direct la 20–25 lei/kg și calculul e altul. Peste 5 ha, ești dependent de procesator și de echipa de recoltat.